Techniki zwinnego zarządzania w Scrum, Kanban i nie tylko

Dlaczego warto wziąć udział w tym kursie?

Dzięki kursowi poznasz wiele nie standardowych, metod,  technik oraz mierników zwinnego zarządzania pracami, projektem i produktem oraz otrzymasz wskazówki dotyczące ich praktycznego zastosowania w Twoim zespole i/lub Firmie.

Kontynuacją tematyki kursu jest nasz drugi kurs: Zaawansowane techniki zwinne w Scrum, Kanban i nie tylko, przedstawiający różne zaawansowane metody,  techniki oraz mierniki zwinnego zarządzania pracami, projektem i produktem, które NIE są prezentowane w tym kursie.

Trzy powody, aby KUPIĆ TEN KURS już teraz!

  1. Otrzymasz profesjonalne i praktyczne przedstawienie różnych, także tych nie standardowych metod,  technik oraz mierników zwinnego zarządzania pracami, projektem i produktem oraz wskazówki dotyczące ich praktycznego zastosowania w Twoim zespole i/lub Firmie.
  2. Bez wychodzenia z domu nauczysz się i/lub ugruntujesz to wszystko, czego potrzebujesz, aby efektywnie stosować różne metody, techniki i mierniki zwinnego zarządzania pracami, projektem i produktem, oraz … dużo, dużo więcej.
  3. Skorzystasz z wiedzy i praktycznego doświadczenia instruktorów, praktyków zarządzania oraz zarządzania projektami i produktami, posiadających w sumie ponad 40 lat doświadczenia w tych obszarach, stosujących prezentowane techniki w swoich przedsięwzięciach i pracach i uważających że stosowanie takich efektywnych i skutecznych metod zarządzania to profesjonalizm i … przyjemność.

Czym są techniki i praktyki zwinnego zarządzania pracami, projektem i produktem?

W środowisku zwinnych prac i projektów najczęściej stosowane są techniki wywodzące się z metody Scrum, jak: planowanie wydania i iteracji, story points, velocity, czy metody Kanban, jak wizualizacja i ograniczanie prac w toku. Niestety jednak bardzo często nie prowadzą one do istotnego zwiększenia efektywności prac i nie zapewniają większej przewidywalności i terminowości realizacji projektów.

Dlatego też kurs prezentuje wiele innych technik, praktyk i mierników zwinnego zarządzania, m.in. takie jak:

  • Techniki ograniczania prac w toku, ograniczające wielozadaniowość
  • Mierniki dotyczące przepustowości oraz czasu realizacji
  • Techniki zwinnego planowania projektu
  • Techniki zwiększające stabilność procesu
  • Mierniki efektywności przepływu

Zarówno te techniki, jak i mierniki zwinne – jak pokazuje praktyczne doświadczenie autorów kursu, stosujących je w swoich dużych przedsięwzięciach, jak i w zarządzaniu „produkcją” kursów on-line – są efektywne i skuteczne w uzyskiwania planowanych efektów biznesowych; świetnie też sprawdzają się w czasach niepewności i zmienności opisanych akronimem VUCA.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs adresowany jest do kierowników projektów, właścicieli produktu, liderów zespołów projektowych oraz menedżerów, pragnących:

  • Zwiększyć efektywność i skuteczność swoich działań i projektów, dzięki zastosowaniu zaawansowanych technik i praktyk zwinnego zarządzania pracami, projektem i produktem
  • Rozwijać swoje zespoły i firmy i prowadzić je w stronę zespołu i firmy swoich marzeń.

Kurs adresowany jest także do tych wszystkich specjalistów pracujących w projektach i nad produktami, stosujących Scrum i Kanban, którzy chcieliby wyjść poza tradycyjne, zwinne techniki – i poznać, a następnie zastosować w swoim środowisku rzeczywiście skuteczne i efektywne  techniki  i mierniki zarządzania.

Co znajdziesz w programie kursu?

Przedstawienie najczęściej występujących wyzwań projektowych i produktowych oraz fundamentów ich rozwiązań

Profesjonalne i praktyczne przedstawienie różnych nie standardowych metod,  technik oraz mierników zwinnego zarządzania pracami, projektem i produktem

Praktyczne wskazówki dotyczące stosowania prezentowanych technik, praktyk i mierników w firmie i/lub zespole.

Historie „z życia” i … zagadki

Jaka jest struktura kursu?

Kurs podzielony jest na bloki tematyczne, zawierające lekcje dotyczące konkretnych tematów, takich jak:

  • Wprowadzenie: praktyczne wyzwania projektowe i produktowe
  • Fundamenty rozwiązań
  • Wielozadaniowość
  • Ile zrobimy?
  • Na kiedy zrobimy?
  • Zwinne planowanie projektu
  • Stabilność procesu
  • Efektywność przepływu
  • Podsumowanie kursu

Następny rekomendowany przez nas kurs:

Kontynuacją tematyki kursu jest nasz drugi kurs: ”Zaawansowane techniki zwinne w Scrum, Kanban i nie tylko”, przedstawiający zaawansowane metody,  techniki oraz mierniki zwinnego zarządzania pracami, projektem i produktem, które NIE są prezentowane w tym kursie.

Prowadzący

Dr Jerzy Stawicki
Dr Jerzy StawickiInstruktor
Ekspert z ponad 25-letnim doświadczeniem w obszarze zarządzania projektami, programami i portfelem projektów oraz budowania organizacji projektowych. Autor szkoleń, trener i konsultant w tych obszarach.
Certyfikaty:
– Agile Project Management AgilePM ® Practitioner
– Project Management Professional PMP ®
– PRINCE2 ®
– CPM: Certified Project Manager, Level C – IPMA
– CPIM: Certified in Production Inventory Management

Specjalizuje się w różnych podejściach do zarządzania projektem: zarówno Agile (Kanban, Scrum), jak i podejściu PMI: A Guide to the Project Management Body of Knowledge (PMBOK® Guide). Prowadził (2009-2019) szkolenia zaakceptowane przez PMI.
Promotor – poprzez warsztaty, szkolenia, prezentacje i zastosowanie praktyczne – koncepcji i praktyk nowatorskiego zarządzania firmą i zespołami nazwanego „Management 3.0”.

Jego pasją jest doskonalenie zespołów i organizacji poprzez samo-organizujące się zespoły i zwinnych liderów. Jest promotorem nowych metod zarządzania, upełnomocniania zespołów i samoorganizacji.

Rafał Zalewski
Rafał ZalewskiInstruktor
Posiada ponad 10 lat doświadczenia w zarządzaniu projektami IT i tworzeniu oprogramowania.
Certyfikaty:
– Agile Project Management AgilePM ® Practitioner
– The Professional Scrum Master ™
– The Professional Scrum Product Owner ™
– PRINCE2 ®
– AWS Certified Solutions Architect

Posiada bardzo dobre umiejętności organizacyjne i przywódcze, umiejętność
zrozumienia złożonych informacji, oceny wymagań i zrozumienia wymagań
biznesowych.
Zarządza pełnym cyklem projektu od fazy początkowej przez planowanie, rozwój, UAT aż do wdrożenia produkcyjnego. Odpowiedzialny za określenie zakresu projektu, dokumentację listy konkretnych celów projektu, rezultatów, zadań i terminów. Zapewnia wskazówki zespołowi projektowemu oraz przygotowuje regularny status projektu klientowi za pomocą narzędzi do zarządzania projektami.
Posiada silne zaplecze techniczne na temat wielu języków programowania, baz danych, urządzeń mobilnych i rozwiązań chmurowych.

Dołącz do społeczności Akademii Per Se i zapisz się do newslettera

Otrzymasz użyteczne informacje ze świata zarządzania projektami.