Scrum z Kanban

Dlaczego warto wziąć udział w tym kursie?

Dzięki kursowi dowiesz się jak Kanban może być zastosowany przez zespół Scrum-owy oraz przygotujesz się do certyfikacji Scrum z Kanban.

 

Trzy powody dla których warto kupić ten kurs

1. Otrzymasz profesjonalne, praktyczne i zwięzłe przedstawienie zasad i praktyk Kanbana, takich jak np. ograniczanie poziomu prac w toku (ang. WIP limit), zarządzanie przepływem (ang. Flow Management), czy wizualizacja (ang. Visualization) oraz jego zastosowania przez Zespół Scrum, pracujący w środowisku Scruma, tak by efektywnie dostarczać wartość klientom, tak jak to opisuje zarówno Scrum Guide™, jak i The Kanban Guide for Scrum Teams i tak, jak się to w profesjonalny sposób robi w praktyce.

2. Nauczysz się wszystkiego, czego potrzebujesz, aby przygotować się do certyfikacji oraz by uzyskać certyfikat bez wychodzenia z domu oraz … dużo, dużo więcej.

3. Skorzystasz z wiedzy i praktycznego doświadczenia instruktorów, praktyków zarządzania projektami i produktami, z wieloletnim doświadczeniem w tych obszarach, uważających Kanban za wspaniałe narzędzie i stosujących Kanban do uzyskiwania korzyści biznesowych i do budowania samoorganizujących się zespołów.

Co to jest Kanban?

Kanban to metoda zarządzania pracami, zarządzania produktem i projektami a także pracami własnymi. Kanban ma wiele odcieni: TPS, Proto Kanban, Personal  Kanban, Metoda Kanban, Tame Flow Kanban. Kanban może być stosowany w środowisku Scruma. Także zespoły pracujące w Scrumie mogą wraz ze  zdobywanym doświadczeniem przejść na stosowanie Kanbana.

Kanban – zdaniem stosujących Kanban twórców kursu jest wspaniałym narzędziem i do uzyskiwania korzyści biznesowych i do budowania samoorganizujących się zespołów.

 Dla kogo jest ten kurs?

Bez względu na to:

 • Jaką rolę pełnisz w Zespole Scrum (Właściciela Produktu, Scrum Mastera, członka Zespołu Developerskiego) i jakie masz doświadczenie w tej roli,
 • Czy jesteś Project Managerem, Liderem zespołu w projekcie, czy właścicielem biznesowym projektu i chcesz zdobyć większą wiedzę na temat Kanban i jego zastosowania w środowisku Scrum,
 • Czy jesteś specjalistą/specjalistką, reprezentantem/reprezentantką biznesu, który/która chce zdobyć większą wiedzę nt. :
  • Zasad i praktyk Kanbana,
  • Podstawowych elementów Scruma, jak filary, artefakty i wydarzenia,
  • Zastosowania Kanban w środowisku Scruma,

ten kurs jest dla Ciebie.

Co znajdziesz w programie kursu?

Przedstawienie zasad i praktyk Kanbana, takich jak np. ograniczanie poziomu prac w toku (ang. WIP limit), zarządzanie przepływem (ang. Flow Management), czy wizualizacja (ang. Visualization) oraz jego zastosowania przez Zespół Scrum, pracujący w środowisku Scruma, tak by efektywnie dostarczać wartość klientom.

Przypomnienie filarów Scruma i jego elementów, takich jak: artefakty (np. Inkrement), wydarzenia (jak Planowanie Sprintu, Codzienne spotkanie, Przegląd Sprintu i Retrospektywa Sprintu).

Historie „z życia” i … zagadki.

Pytania w stylu pytań egzaminacyjnych oraz wskazówki jak przygotować się do egzaminu i jak zdawać egzamin.

Jaka jest struktura kursu?

Kurs podzielony jest na bloki tematyczne, zawierające lekcje dotyczące konkretnych tematów, takich jak:

 • Kanban – podstawowe koncepcje
 • Flow i empiryzm
 • Kanban: zasady i praktyki
 • WIP Limit
 • Metryki Kanban
 • Praktyki zarządzania przepływem
 • Kanban w Scrum: wydarzenia Scruma

Dlaczego warto zdobyć certyfikat „The Professional Scrum™ with Kanban level I (PSK I)”?

Certyfikat PSK I jest uznawanym na całym świecie certyfikatem, potwierdzającym wiedzę jego posiadacza dotyczącą zastosowania Kanban w środowisku Scrum. Certyfikacja ta została przygotowana przez twórców Scruma – Kena Schwabera i Jeffa Sutherlanda.
Posiadacz tego certyfikatu jest postrzegany jako profesjonalista potrafiący efektywnie zastosować Kanban w środowisku Scrum.

„Kurs ten NIE jest oficjalnym kursem przygotowującym do certyfikacji The Professional Scrum™ with Kanban level I (PSK I) organizacji Scrum(.)org, ani nie jest w żaden sposób z nią powiązany.
Scrum(.)org, The Professional Scrum™ with Kanban level I (PSK I) są zastrzeżonymi znakami towarowymi Scrum(.)org i mogą być zarejestrowane w Biurze Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych oraz w innych krajach.”

Opinie uczestników kursu

Dobry plan kursu, podział na poszczególne lekcje. Przekazana lub podsumowana wiedza w sposób zorganizowany. Ważne hasła utrwalane przez cały kurs. Najciekawsze dla mnie lekcja 7 Czas realizacji i przepustowość. Kurs może być przydatny dla osób zaawansowanych jak i początkujących. Czasami zbędne 'wypełniacze’ – ubarwione dodatki, ale to może dla innych był plusem. Ogólnie polecam ten kurs.

Dorota,
Podsumowania na jednym flipcharcie są pomocne. Nawiązania do poprzednich również. Gdybym szukał czegoś więcej, byłyby to przykłady implementacji zasad i praktyk i ew. trudności + jak można z nimi postępować.
Michał,

Prowadzący

Dr Jerzy Stawicki
Dr Jerzy StawickiInstruktor
Ekspert z ponad 25-letnim doświadczeniem w obszarze zarządzania projektami, programami i portfelem projektów oraz budowania organizacji projektowych. Autor szkoleń, trener i konsultant w tych obszarach.
Certyfikaty:
– Agile Project Management AgilePM ® Practitioner
– Project Management Professional PMP ®
– PRINCE2 ®
– CPM: Certified Project Manager, Level C – IPMA
– CPIM: Certified in Production Inventory Management

Specjalizuje się w różnych podejściach do zarządzania projektem: zarówno Agile (Kanban, Scrum), jak i podejściu PMI: A Guide to the Project Management Body of Knowledge (PMBOK® Guide). Prowadził (2009-2019) szkolenia zaakceptowane przez PMI.
Promotor – poprzez warsztaty, szkolenia, prezentacje i zastosowanie praktyczne – koncepcji i praktyk nowatorskiego zarządzania firmą i zespołami nazwanego „Management 3.0”.

Jego pasją jest doskonalenie zespołów i organizacji poprzez samo-organizujące się zespoły i zwinnych liderów. Jest promotorem nowych metod zarządzania, upełnomocniania zespołów i samoorganizacji.

Rafał Zalewski
Rafał ZalewskiInstruktor
Posiada ponad 10 lat doświadczenia w zarządzaniu projektami IT i tworzeniu oprogramowania.
Certyfikaty:
– Agile Project Management AgilePM ® Practitioner
– The Professional Scrum Master ™
– The Professional Scrum Product Owner ™
– PRINCE2 ®
– AWS Certified Solutions Architect

Posiada bardzo dobre umiejętności organizacyjne i przywódcze, umiejętność
zrozumienia złożonych informacji, oceny wymagań i zrozumienia wymagań
biznesowych.
Zarządza pełnym cyklem projektu od fazy początkowej przez planowanie, rozwój, UAT aż do wdrożenia produkcyjnego. Odpowiedzialny za określenie zakresu projektu, dokumentację listy konkretnych celów projektu, rezultatów, zadań i terminów. Zapewnia wskazówki zespołowi projektowemu oraz przygotowuje regularny status projektu klientowi za pomocą narzędzi do zarządzania projektami.
Posiada silne zaplecze techniczne na temat wielu języków programowania, baz danych, urządzeń mobilnych i rozwiązań chmurowych.

Dołącz do społeczności Akademii Per Se i zapisz się do newslettera

Otrzymasz użyteczne informacje ze świata zarządzania projektami.