Kanban I – fundamenty podejścia kanban

Dlaczego warto wziąć udział w tym kursie?

Dzięki kursowi poznasz fundamenty podejścia Kanban: zasady i praktyki Kanban oraz podstawowe zastosowania Kanban w pracy zespołu, projektu dla osiągnięcia rezultatów biznesowych.

Trzy powody, aby KUPIĆ TEN KURS już teraz!

 1. Otrzymasz profesjonalne i praktyczne przedstawienie fundamentów podejścia Kanban: podstawowych zasad i praktyk podejścia Kanban, takich jak wizualizacja (ang. Visualisation), ograniczanie poziomu prac w toku (ang. WIP limit), zarządzanie przepływem (ang. Flow Management) oraz jego zastosowania na poziomie zespołu i projektu, tak by efektywnie dostarczać wartość klientom i zapewnić zadowolenie pracowników z pracy w uporządkowanym środowisku.
 2. Poznasz – w dowolnej wolnej chwili oraz dowolnym miejscu – fundamenty podejścia Kanban umożliwiające Tobie i Twojemu zespołowi efektywne i skuteczne funkcjonowanie.
 3. Skorzystasz z wiedzy i praktycznego doświadczenia twórców kursu, praktyków zarządzania projektami i produktami, posiadających w sumie ponad 25 lat doświadczenia w tych obszarach, uważających Kanban za wspaniałe narzędzie do uzyskiwania korzyści biznesowych i do budowania efektywnych zespołów, stosujących Kanban w swoich projektach, pracach i innych przedsięwzięciach.

Co to jest Kanban?

Kanban to strategia optymalizacji przepływu wartości, stosująca wizualny system typu „pull”. Kanban to także podejście do zarządzania pracami, zarządzania produktem i projektami a także pracami własnymi. Kanban ma wiele odcieni: TPS, Proto Kanban, Personal Kanban, Metoda Kanban, Tame Flow Kanban. Kanban może być także stosowany w środowisku Scruma. Praktyki Kanbana takie, jak: wizualizacja (ang. Visualisation), ograniczanie poziomu prac w toku (ang. WIP limit), zarządzanie przepływem (ang. Flow Management), transparentne procedury, dostarczanie informacji zwrotnych, oraz ewolucyjne doskonalenie, mogą być zastosowane na poziomie zespołu, projektu i produktu oraz firmy, umożliwiając efektywne dostarczanie wartości klientom i rozwijanie pracowników.

Kanban – zdaniem stosujących Kanban na co dzień twórców kursu jest wspaniałym narzędziem i do uzyskiwania korzyści biznesowych i do budowania samoorganizujących się zespołów.

Dla kogo jest ten kurs?

Kanban może być zastosowany na różnych poziomach pracy projektowej, produktowej, przez różne role. Dlatego też jeśli chcesz zdobyć wiedzę o fundamentach podejścia Kanban – jego zasadach i praktykach, to bez względu na to:

 • Jaką rolę pełnisz w zespole projektowym, zespole funkcjonalnym, czy Zespole Scrum (Właściciela Produktu, Scrum Mastera, członka Zespołu Scrum) i jakie masz doświadczenie w tej roli,
 • Czy jesteś Project Managerem, Liderem zespołu w projekcie, czy właścicielem biznesowym projektu i chcesz zdobyć większą wiedzę na temat podejścia Kanban i jego praktycznego zastosowania w swoim środowisku,
 • Czy jesteś specjalistą/specjalistką, reprezentantem/reprezentantką biznesu, który/która chce zdobyć większą wiedzę nt.
  • Zasad i praktyk podejścia Kanban,
  • Zastosowania podejścia Kanban w swoim środowisku,

ten kurs jest dla Ciebie.

Co znajdziesz w programie kursu?

Przedstawienie fundamentów podejścia Kanban: podstawowe zasady i praktyki Kanban, takie jak np. wizualizacja (ang. Visualisation), ograniczanie poziomu prac w toku (ang. WIP limit), zarządzanie przepływem (ang. Flow Management) .

Podstawowe zastosowania Kanbana na poziomie zespołu, projektu i produktu, umożliwiające efektywne dostarczanie wartości klientom i rozwijanie pracowników.

Historie „z życia” i … zagadki.

Jaka jest struktura kursu?

Kurs podzielony jest na bloki tematyczne, zawierające lekcje dotyczące konkretnych tematów, takich jak:

 • Świat biznesu oraz projektów i produktów w czasach VUCA
 • Zwinność biznesowa i Kanban
 • Lean i Kanban
 • Kanban: podstawowe koncepcje
 • Kanban: podstawowe zasady i praktyki
 • Wizualizacja
 • Ograniczanie prac w toku
 • Zarządzanie przepływem
 • Limit prac w toku
 • Podstawowe metryki: czas realizacji i przepustowość
 • Podsumowanie kursu

Następny rekomendowany przez nas kurs

Kontynuacją tematyki kursu jest nasz inny kurs: ”Kanban II – Kanban w praktyce”, przedstawiający zastosowania podejścia Kanban i jego zasad i praktyk, takich jak np. ograniczanie poziomu prac w toku (ang. WIP limit), zarządzanie przepływem (ang. Flow Management), czy wizualizacja (ang. Visualization) na poziomie zespołu, projektu i produktu oraz firmy, tak by efektywnie dostarczać wartość klientom i umożliwić rozwój pracownikom, czyli zagadnienia, które NIE są prezentowane w tym kursie.

Opinie uczestników kursu

Rewelacja:) Super:)
Krzysztof,

Jak dla mnie początek trochę długi skoncentrowany na podstawach, ale warto było zaczekać, bo kolejne lekcje robiły się coraz ciekawsze (odcienie kanbana, zarządzanie ograniczeniami). Metryki kanbana dobrze wyjaśnione, prawo Little’a, CFD omówione z dobrymi przykładami. Kilka elementów mnie zainspirowało. Dzięki. Polecam.

Dorota,

Prowadzący

Dr Jerzy Stawicki
Dr Jerzy StawickiInstruktor
Ekspert z ponad 25-letnim doświadczeniem w obszarze zarządzania projektami, programami i portfelem projektów oraz budowania organizacji projektowych. Autor szkoleń, trener i konsultant w tych obszarach.
Certyfikaty:
– Agile Project Management AgilePM ® Practitioner
– Project Management Professional PMP ®
– PRINCE2 ®
– CPM: Certified Project Manager, Level C – IPMA
– CPIM: Certified in Production Inventory Management

Specjalizuje się w różnych podejściach do zarządzania projektem: zarówno Agile (Kanban, Scrum), jak i podejściu PMI: A Guide to the Project Management Body of Knowledge (PMBOK® Guide). Prowadził (2009-2019) szkolenia zaakceptowane przez PMI.
Promotor – poprzez warsztaty, szkolenia, prezentacje i zastosowanie praktyczne – koncepcji i praktyk nowatorskiego zarządzania firmą i zespołami nazwanego „Management 3.0”.

Jego pasją jest doskonalenie zespołów i organizacji poprzez samo-organizujące się zespoły i zwinnych liderów. Jest promotorem nowych metod zarządzania, upełnomocniania zespołów i samoorganizacji.

Rafał Zalewski
Rafał ZalewskiInstruktor
Posiada ponad 10 lat doświadczenia w zarządzaniu projektami IT i tworzeniu oprogramowania.
Certyfikaty:
– Agile Project Management AgilePM ® Practitioner
– The Professional Scrum Master ™
– The Professional Scrum Product Owner ™
– PRINCE2 ®
– AWS Certified Solutions Architect

Posiada bardzo dobre umiejętności organizacyjne i przywódcze, umiejętność
zrozumienia złożonych informacji, oceny wymagań i zrozumienia wymagań
biznesowych.
Zarządza pełnym cyklem projektu od fazy początkowej przez planowanie, rozwój, UAT aż do wdrożenia produkcyjnego. Odpowiedzialny za określenie zakresu projektu, dokumentację listy konkretnych celów projektu, rezultatów, zadań i terminów. Zapewnia wskazówki zespołowi projektowemu oraz przygotowuje regularny status projektu klientowi za pomocą narzędzi do zarządzania projektami.
Posiada silne zaplecze techniczne na temat wielu języków programowania, baz danych, urządzeń mobilnych i rozwiązań chmurowych.

Dołącz do społeczności Akademii Per Se i zapisz się do newslettera

Otrzymasz użyteczne informacje ze świata zarządzania projektami.