Zwinne zarządzanie celami metodą OKR

Dlaczego warto wziąć udział w kursie?

Dzięki profesjonalnemu i praktycznemu kursowi on-line poznasz zwinne zarządzanie celami z wykorzystaniem metody OKR (Objective Key Results) oraz zdobędziesz praktyczne wskazówki co do zastosowania metody w Twojej firmie i/lub zespole.

 

Trzy powody, aby KUPIĆ TEN KURS już teraz!

 1. Otrzymasz profesjonalne i praktyczne przedstawienie metody OKR (Objective Key Results) czyli metody zwinnego zarządzania celami: zasad definiowania celów, procesu OKR-owego oraz wskazówki dotyczące wprowadzania zwinnego zarządzania celami metodą OKR w firmie i/lub zespole.
 2. Bez wychodzenia z domu nauczysz się i/lub ugruntujesz to wszystko, czego potrzebujesz, aby efektywnie stosować i dopasować metodę OKR do swojego środowiska pracy, oraz … dużo, dużo więcej.
 3. Skorzystasz z wiedzy i praktycznego doświadczenia instruktorów, praktyków zarządzania oraz zarządzania projektami i produktami, posiadających wieloletnie doświadczenie w tych obszarach, uważających metodę OKR za wspaniałe narzędzie do zarządzania celami i stosujących ją do zarządzania tworzeniem kursów on-line.

Czym jest metoda OKR?

Metoda OKR to metoda zwinnego zarządzania celami. To metoda wspólnego (tj. zarówno przez kadrę zarządzającą, jak i zespoły i pracowników w tych zespołach) określania celów biznesowych jednostek organizacyjnych (np. firmy, działu, zespołu i wreszcie poszczególnych pracowników), okresowego (np. comiesięcznego) przeglądania w jakim stopniu są one realizowane i osiągane oraz okresowego (zwykle kwartalnego) ich podsumowania: spojrzenia w jakim stopniu zostały zrealizowane, w jakim nie, dlaczego tak się stało oraz ustalenia jakie wnioski i lekcje można stąd wyciągnąć. Uogólniając można powiedzieć, że OKRy służą do realizacji najważniejszych rozwojowych celów biznesowych i ich adaptacji do zmieniających się warunków, a także do doskonalenia się, do wyjścia z sytuacji status quo, do realizacji ambitnych celów rozwojowych oraz do uczenia się na podstawie analizy uzyskanych wniosków.

Metoda OKR – zdaniem autorów kursu, stosujących ją do zarządzania „produkcją” kursów on-line – jest wspaniałym narzędziem do koncentrowania się na najważniejszych kierunkach biznesowych, jak i do zwinnego zarządzania pracami oraz szybkiego i zwinnego uczenia się i wyciągania wniosków i lekcji.

Dla kogo jest ten kurs?

Zarządzanie celami to praktycznie „głowa” każdej działalności biznesowej. W obecnych czasach, pełnych zmienności i niepewności powinno charakteryzować się zwinnością, czyli możliwością szybkiej adaptacji do zmieniających się warunków. Metoda OKR, czyli metoda zwinnego zarządzania celami może być zastosowana w różnych firmach i zespołach, na różnych poziomach do rozwoju i do wprowadzania nowych metod pracy lub nowych inicjatyw, a także do zarządzania celami projektów, celami produktów.

Dlatego też bez względu na to:

 • Czy jesteś menedżerem działu, departamentu lub zespołu i chcesz skutecznie zarządzać celami swojej jednostki w warunkach zmienności, złożoności i niepewności
 • Czy jesteś dyrektorem, przedstawicielem kadry zarządzającej, członkiem zarządu, menedżerem C-level (CEO, CIO, CFO) i chcesz skutecznie zarządzać firmą w warunkach zmienności, złożoności i niepewności
 • Czy jesteś Project Managerem, Liderem zespołu w projekcie, czy właścicielem biznesowym projektu, lub Product Ownerem, definiującym cele i pragnącym
  dysponować efektywnym narzędziem ich realizacji
 • Czy jesteś członkiem zespołu projektowego, Zespołu Scrum-owego (Właścicielem Produktu, Scrum Masterem, członkiem Zespołu Developerskiego) realizującego cele biznesowe
 • Czy jesteś specjalistą/specjalistką, reprezentantem/reprezentantką biznesu, który/która chce zdobyć większą wiedzę nt. zarządzania celami

ten kurs jest dla Ciebie.

Co znajdziesz w programie kursu?

Przedstawienie kontekstu zarządzania celami, oraz znaczenia celów dla zwinności biznesowej.

Przedstawienie metody OKR: formuły definiowania celu, procesu OKR-owego: planowania, realizacji i krótko-okresowego przeglądania oraz okresowego podsumowania oraz mind-set’u niezbędnego dla stosowania metody OKR.

Praktyczne wskazówki dotyczące wprowadzania metody OKR w firmie i/lub zespole.

Historie „z życia” i … zagadki.

Jaka jest struktura kursu?

Kurs podzielony jest na bloki tematyczne, zawierające lekcje dotyczące konkretnych tematów, takich jak:

 • Tradycyjne metody zarządzania celami
 • Zwinność biznesowa i cele
 • Zwinne zarządzanie celami
 • Metoda OKR – formuła
 • Metoda OKR – proces OKR-owy
 • Przykładowe OKR-y
 • Synchronizacja celów
 • Cele w zarządzaniu projektem
 • Cele w zarządzaniu produktem
 • Cele i motywacje ludzi
 • Metoda OKR – wprowadzanie
 • Wskazówki nt. wprowadzania metody OKR w firmie/zespole
 • OKR: Q&A
 • Podsumowanie kursu

Opinie uczestników kursu

Fajny scenariusz kursu, pozwalający przyswoić informacje w sposób efektywny i uporządkowany

Ryszard

Just great!

Maciej

Rewelacja:) jak zwykle pełen profesjonalizm:)

Krzysztof

Prowadzący

Dr Jerzy Stawicki
Dr Jerzy StawickiInstruktor
Ekspert z ponad 25-letnim doświadczeniem w obszarze zarządzania projektami, programami i portfelem projektów oraz budowania organizacji projektowych. Autor szkoleń, trener i konsultant w tych obszarach.
Certyfikaty:
– Agile Project Management AgilePM ® Practitioner
– Project Management Professional PMP ®
– PRINCE2 ®
– CPM: Certified Project Manager, Level C – IPMA
– CPIM: Certified in Production Inventory Management

Specjalizuje się w różnych podejściach do zarządzania projektem: zarówno Agile (Kanban, Scrum), jak i podejściu PMI: A Guide to the Project Management Body of Knowledge (PMBOK® Guide). Prowadził (2009-2019) szkolenia zaakceptowane przez PMI.
Promotor – poprzez warsztaty, szkolenia, prezentacje i zastosowanie praktyczne – koncepcji i praktyk nowatorskiego zarządzania firmą i zespołami nazwanego „Management 3.0”.

Jego pasją jest doskonalenie zespołów i organizacji poprzez samo-organizujące się zespoły i zwinnych liderów. Jest promotorem nowych metod zarządzania, upełnomocniania zespołów i samoorganizacji.

Rafał Zalewski
Rafał ZalewskiInstruktor
Posiada ponad 10 lat doświadczenia w zarządzaniu projektami IT i tworzeniu oprogramowania.
Certyfikaty:
– Agile Project Management AgilePM ® Practitioner
– The Professional Scrum Master ™
– The Professional Scrum Product Owner ™
– PRINCE2 ®
– AWS Certified Solutions Architect

Posiada bardzo dobre umiejętności organizacyjne i przywódcze, umiejętność
zrozumienia złożonych informacji, oceny wymagań i zrozumienia wymagań
biznesowych.
Zarządza pełnym cyklem projektu od fazy początkowej przez planowanie, rozwój, UAT aż do wdrożenia produkcyjnego. Odpowiedzialny za określenie zakresu projektu, dokumentację listy konkretnych celów projektu, rezultatów, zadań i terminów. Zapewnia wskazówki zespołowi projektowemu oraz przygotowuje regularny status projektu klientowi za pomocą narzędzi do zarządzania projektami.
Posiada silne zaplecze techniczne na temat wielu języków programowania, baz danych, urządzeń mobilnych i rozwiązań chmurowych.

Dołącz do społeczności Akademii Per Se i zapisz się do newslettera

Otrzymasz użyteczne informacje ze świata zarządzania projektami.