Scrum Product Owner

Dlaczego warto wziąć udział w tym kursie?

Dzięki kursowi on-line dowiesz się  na czym polega rola Product Ownera (Właściciela Produktu), poznasz techniki i narzędzia pracy Product Ownera oraz przygotujesz się do certyfikacji Product Owner.

Trzy powody, aby KUPIĆ TEN KURS już teraz!

 1. Otrzymasz profesjonalny, praktyczny i zwięzły przegląd roli i zadań Product Ownera (Właściciela Produktu) podczas zarządzania produktem: od problemu biznesowego, poprzez pomysł na produkt, tworzenie Backlogu Produktu i wytwarzanie produktu, do dostarczenia wartości klientom, tak jak to opisuje zarówno Scrum Guide™, jak i inne profesjonalne publikacje i tak, jak się to w profesjonalny sposób robi w praktyce.
 2. Nauczysz się wszystkiego, czego potrzebujesz, aby przygotować się do certyfikacji oraz by uzyskać certyfikat profesjonalnego Product Ownera (Właściciela Produktu) … bez wychodzenia z domu oraz … dużo, dużo więcej.
 3. Skorzystasz z wiedzy i praktycznego doświadczenia instruktorów, praktyków zarządzania projektami i produktami, posiadających wieloletnie doświadczenie w tych obszarach, współpracujących od wielu lat z właścicielami biznesowymi projektów i Właścicielami Produktów.

Kim jest Właściciel Produktu (PO)?

Właściciel Produktu – wg Scrum Guide™ – jest odpowiedzialny za maksymalizację wartości produktu i pracy Zespołu Deweloperskiego. Jest też jedyną osobą odpowiedzialną za zarządzanie Backlogiem Produktu (ang. Product Backlog). W praktyce Właściciel Produktu zajmuje się całym cyklem tworzenia produktu: od problemu biznesowego, poprzez wizję produktu, tworzenie Backlogu Produktu, współpracę z Zespołem Deweloperskim, do dostarczenia wartości klientom i zbierania od nich informacji zwrotnych.

Dla kogo jest ten kurs?

Bez względu na to, czy:

 • Już pełnisz rolę Właściciela Produktu i masz spore doświadczenie w tej roli,
 • Zacząłeś(-aś) niedawno pełnić rolę Właściciela Produktu i chcesz zdobyć większą wiedzę w tym zakresie,
 • Będziesz pełnić rolę Właściciela Produktu w niedalekiej przyszłości i chcesz się do jej
  pełnienia przygotować,

lub:

Jesteś specjalistą/specjalistką, reprezentantem/reprezentantką biznesu, który/która chce
zdobyć większą wiedzę nt. :

 • Roli i zadań Właściciela Produktu,
 • Zarządzania produktem,
 • Współpracy Właściciela Produktu w ramach podejścia zwinnego z innymi rolami i z innymi interesariuszami,
 • Podejścia Scrum, jego filarów, artefaktów, wydarzeń i ról,

ten kurs jest dla Ciebie.

Co znajdziesz w programie kursu?

Pełną prezentację roli i zadań Właściciela Produktu, przegląd najważniejszych technik stosowanych przez Właściciela Produktu w trakcie zarządzania produktem: od problemu biznesowego, poprzez pomysł na produkt, tworzenie Backlogu Produktu oraz wytwarzanie produktu do dostarczenia wartości klientom.

Filary Scruma i jego elementy: role, artefakty (jak Backlog Produktu, Inkrement), wydarzenia (jak Przegląd Sprintu i Retrospektywa Sprintu) oraz proces Doskonalenie Backlogu.

Przykłady problemów na jakie napotyka Właściciel Produktu w praktyce i sposoby radzenia sobie z tymi problemami.

Historie „z życia” i … zagadki.

Pytania w stylu pytań egzaminacyjnych oraz wskazówki jak przygotować się do egzaminu i jak zdawać egzamin.

Jaka jest struktura kursu?

Kurs podzielony jest na bloki tematyczne, zawierające lekcje dotyczące konkretnych tematów, takich jak:

 • Właściciel Produktu i zarządzanie produktem (ang. Product Owner i Product Management)
 • Faza Odkrywania Produktu (ang. Discovery)
 • Właściciel Produktu – praktyka
 • Scrum – przypomnienie najważniejszych koncepcji i praktyk
 • Backlog Produktu
 • Zarządzanie Backlogiem Produktu
 • Właściciel Produktu w różnych sytuacjach

Ostatni blok obejmuje pytania egzaminacyjne w stylu takich, jakie mogą pojawić się na egzaminie certyfikacyjnym.

Dlaczego warto zdobyć certyfikat „Professional Scrum Product Owner (PSPO I)”?

Certyfikat PSPO I jest uznawanym na całym świecie certyfikatem, potwierdzającym wiedzę jego posiadacza z obszaru zarządzania produktem oraz roli i zadań Product Ownera (Właściciela Produktu).

Certyfikacja ta została przygotowana przez twórców Scruma – Kena Schwabera i Jeffa Sutherlanda. Posiadacz tego certyfikatu jest postrzegany jako profesjonalny Product Owner (Właściciel Produktu).

Kurs ten NIE jest oficjalnym kursem przygotowującym do certyfikacji Professional Scrum Product Owner™ I (PSPO I) organizacji Scrum(.)org, ani nie jest w żaden sposób z nią powiązany. Scrum(.)org, Professional Scrum Product Owner (PSPO I) są zastrzeżonymi znakami towarowymi Scrum(.)org i mogą być zarejestrowane w Biurze Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych oraz w innych krajach.

Opinie uczestników kursu

Kurs zawierał bardzo przydatne odniesienia do rzeczywistości SCRUMowej  serdecznie polecam kursy prowadzone przez tego Trenera.

Michał,

Bardzo przyjemnie się słucha. Super prezenter!:)

Ewelina,

Rewelacja ! 🙂 Mistrzowski stosunek wartości do ceny! Profeska!

Rafał,
Kurs był podsumowaniem i uporządkowaniem wiedzy, którą posiadałam. Bardzo wizualny dzięki rysunkom i przez to zapadający w pamięć. Polecam!
Agnieszka,

Ten kurs to na pewno świetne wejście w temat Product Ownership – gorąco polecam. Dobrze się ogląda, klika wieczorów przy nim spędziłem…

Paweł,

PROWADZĄCY SZKOLENIE

Dr Jerzy Stawicki
Dr Jerzy StawickiInstruktor
Ekspert z ponad 25-letnim doświadczeniem w obszarze zarządzania projektami, programami i portfelem projektów oraz budowania organizacji projektowych. Autor szkoleń, trener i konsultant w tych obszarach.
Certyfikaty:
– Agile Project Management AgilePM ® Practitioner
– Project Management Professional PMP ®
– PRINCE2 ®
– CPM: Certified Project Manager, Level C – IPMA
– CPIM: Certified in Production Inventory Management

Specjalizuje się w różnych podejściach do zarządzania projektem: zarówno Agile (Kanban, Scrum), jak i podejściu PMI: A Guide to the Project Management Body of Knowledge (PMBOK® Guide). Prowadził (2009-2019) szkolenia zaakceptowane przez PMI.
Promotor – poprzez warsztaty, szkolenia, prezentacje i zastosowanie praktyczne – koncepcji i praktyk nowatorskiego zarządzania firmą i zespołami nazwanego „Management 3.0”.

Jego pasją jest doskonalenie zespołów i organizacji poprzez samo-organizujące się zespoły i zwinnych liderów. Jest promotorem nowych metod zarządzania, upełnomocniania zespołów i samoorganizacji.

Rafał Zalewski
Rafał ZalewskiInstruktor
Posiada ponad 10 lat doświadczenia w zarządzaniu projektami IT i tworzeniu oprogramowania.
Certyfikaty:
– Agile Project Management AgilePM ® Practitioner
– The Professional Scrum Master ™
– The Professional Scrum Product Owner ™
– PRINCE2 ®
– AWS Certified Solutions Architect

Posiada bardzo dobre umiejętności organizacyjne i przywódcze, umiejętność
zrozumienia złożonych informacji, oceny wymagań i zrozumienia wymagań
biznesowych.
Zarządza pełnym cyklem projektu od fazy początkowej przez planowanie, rozwój, UAT aż do wdrożenia produkcyjnego. Odpowiedzialny za określenie zakresu projektu, dokumentację listy konkretnych celów projektu, rezultatów, zadań i terminów. Zapewnia wskazówki zespołowi projektowemu oraz przygotowuje regularny status projektu klientowi za pomocą narzędzi do zarządzania projektami.
Posiada silne zaplecze techniczne na temat wielu języków programowania, baz danych, urządzeń mobilnych i rozwiązań chmurowych.

Dołącz do społeczności Akademii Per Se i zapisz się do newslettera

Otrzymasz użyteczne informacje ze świata zarządzania projektami.