Scrum z Kanban
Dlaczego warto wziąć udział w tym kursie?
Dzięki kursowi dowiesz się jak Kanban może być zastosowany przez zespół Scrum-owy oraz przygotujesz się do certyfikacji Scrum z Kanban.
Trzy powody dla których warto kupić ten kurs
1. Otrzymasz profesjonalne, praktyczne i zwięzłe przedstawienie zasad i praktyk Kanbana, takich jak np. ograniczanie poziomu prac w toku (ang. WIP limit), zarządzanie przepływem (ang. Flow Management), czy wizualizacja (ang. Visualization) oraz jego zastosowania przez Zespół Scrum, pracujący w środowisku Scruma, tak by efektywnie dostarczać wartość klientom, tak jak to opisuje zarówno Scrum Guide™, jak i The Kanban Guide for Scrum Teams i tak, jak się to w profesjonalny sposób robi w praktyce.
2. Nauczysz się wszystkiego, czego potrzebujesz, aby przygotować się do certyfikacji oraz by uzyskać certyfikat bez wychodzenia z domu oraz … dużo, dużo więcej.
3. Skorzystasz z wiedzy i praktycznego doświadczenia instruktorów, praktyków zarządzania projektami i produktami, z wieloletnim doświadczeniem w tych obszarach, uważających Kanban za wspaniałe narzędzie i stosujących Kanban do uzyskiwania korzyści biznesowych i do budowania samoorganizujących się zespołów.
Co to jest Kanban?
Kanban to metoda zarządzania pracami, zarządzania produktem i projektami a także pracami własnymi. Kanban ma wiele odcieni: TPS, Proto Kanban, Personal Kanban, Metoda Kanban, Tame Flow Kanban. Kanban może być stosowany w środowisku Scruma. Także zespoły pracujące w Scrumie mogą wraz ze zdobywanym doświadczeniem przejść na stosowanie Kanbana.
Kanban – zdaniem stosujących Kanban twórców kursu jest wspaniałym narzędziem i do uzyskiwania korzyści biznesowych i do budowania samoorganizujących się zespołów.
Dla kogo jest ten kurs?
Bez względu na to:
- Jaką rolę pełnisz w Zespole Scrum (Właściciela Produktu, Scrum Mastera, członka Zespołu Developerskiego) i jakie masz doświadczenie w tej roli,
- Czy jesteś Project Managerem, Liderem zespołu w projekcie, czy właścicielem biznesowym projektu i chcesz zdobyć większą wiedzę na temat Kanban i jego zastosowania w środowisku Scrum,
- Czy jesteś specjalistą/specjalistką, reprezentantem/reprezentantką biznesu, który/która chce zdobyć większą wiedzę nt. :
- Zasad i praktyk Kanbana,
- Podstawowych elementów Scruma, jak filary, artefakty i wydarzenia,
- Zastosowania Kanban w środowisku Scruma,
ten kurs jest dla Ciebie.
Co znajdziesz w programie kursu?
Przedstawienie zasad i praktyk Kanbana, takich jak np. ograniczanie poziomu prac w toku (ang. WIP limit), zarządzanie przepływem (ang. Flow Management), czy wizualizacja (ang. Visualization) oraz jego zastosowania przez Zespół Scrum, pracujący w środowisku Scruma, tak by efektywnie dostarczać wartość klientom.
Przypomnienie filarów Scruma i jego elementów, takich jak: artefakty (np. Inkrement), wydarzenia (jak Planowanie Sprintu, Codzienne spotkanie, Przegląd Sprintu i Retrospektywa Sprintu).
Historie „z życia” i … zagadki.
Pytania w stylu pytań egzaminacyjnych oraz wskazówki jak przygotować się do egzaminu i jak zdawać egzamin.
Jaka jest struktura kursu?
Kurs podzielony jest na bloki tematyczne, zawierające lekcje dotyczące konkretnych tematów, takich jak:
- Kanban – podstawowe koncepcje
- Flow i empiryzm
- Kanban: zasady i praktyki
- WIP Limit
- Metryki Kanban
- Praktyki zarządzania przepływem
- Kanban w Scrum: wydarzenia Scruma
Dlaczego warto zdobyć certyfikat „The Professional Scrum™ with Kanban level I (PSK I)”?
Certyfikat PSK I jest uznawanym na całym świecie certyfikatem, potwierdzającym wiedzę jego posiadacza dotyczącą zastosowania Kanban w środowisku Scrum. Certyfikacja ta została przygotowana przez twórców Scruma – Kena Schwabera i Jeffa Sutherlanda.
Posiadacz tego certyfikatu jest postrzegany jako profesjonalista potrafiący efektywnie zastosować Kanban w środowisku Scrum.
„Kurs ten NIE jest oficjalnym kursem przygotowującym do certyfikacji The Professional Scrum™ with Kanban level I (PSK I) organizacji Scrum(.)org, ani nie jest w żaden sposób z nią powiązany.
Scrum(.)org, The Professional Scrum™ with Kanban level I (PSK I) są zastrzeżonymi znakami towarowymi Scrum(.)org i mogą być zarejestrowane w Biurze Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych oraz w innych krajach.”
Opinie uczestników kursu
Dobry plan kursu, podział na poszczególne lekcje. Przekazana lub podsumowana wiedza w sposób zorganizowany. Ważne hasła utrwalane przez cały kurs. Najciekawsze dla mnie lekcja 7 Czas realizacji i przepustowość. Kurs może być przydatny dla osób zaawansowanych jak i początkujących. Czasami zbędne 'wypełniacze’ – ubarwione dodatki, ale to może dla innych był plusem. Ogólnie polecam ten kurs.
Podsumowania na jednym flipcharcie są pomocne. Nawiązania do poprzednich również. Gdybym szukał czegoś więcej, byłyby to przykłady implementacji zasad i praktyk i ew. trudności + jak można z nimi postępować.
Prowadzący
Dołącz do społeczności Akademii Per Se i zapisz się do newslettera
Otrzymasz użyteczne informacje ze świata zarządzania projektami.